websikehealthcheck
websikehealthcheck

Blog...

8 tipp a változókori súlygyarapodás elkerülésére, leküzdésére

A hormonális változások miatt a menopauzába lépő nők gyakran küzdenek súlygyarapodással. A nők ilyenkor legfőképpen a hasukra híznak, de a csípő és a comb is megvastagodhat. A hormonális változások önmagukban még nem okoznak súlygyarapodást, ez összefüggésben lehet az életmóddal, az életkorral és a genetikának is van némi köze hozzá.
Az izomtömeg jellemzően csökken az életkorral, ezzel szemben a testzsírszint általában megemelkedik. Ha a menopauzába lépve is ugyanolyan ételadagokat fogyaszt el valaki, mint korábban és mellette semmit vagy kevesebbet mozog, akkor ennek természetesen elhízás lesz a következménye.
A testmozgás hiánya, az egészségtelen táplálkozás, a kevés alvás mind-mind hozzájárulhat a súlygyarapodáshoz, amely komoly következményekkel járhat az egészségre nézve.

A túlsúly pedig növeli a szív és érrendszeri betegségek, a 2-es típusú cukorbetegség, a légzési problémák és a daganatos megbetegedések – vastagbél, mell, méhnyak – kialakulásának kockázatát.

Mit lehet tenni a menopauza utáni súlygyarapodás megakadályozására?

  1. Csökkentse a kalóriabevitelt, még akkor is, ha elkezdett mozogni! Fogyasszon több zöldséget, erőteljesen csökkentse a gyorsan felszívódó szénhidrátok mennyiségét, növelje a rostbevitelt! Figyeljen a megfelelő mennyiségű Omega 3 esszenciális zsírsav bevitelre, valamint a fehérjefogyasztásra! A fehérjefogyasztás nagyon fontos idősebb korban, hiszen ez segít fenntartani az izomtömeget.
  2. Kerülje a tejet és a tejtermékek jó részét, mert fokozhatják a súlygyarapodást és sokkal nagyobb inzulinválaszt váltanak ki, mint a bennük lévő tejcukor mennyisége alapján elvárható lenne, amivel erőteljesen terhelik a hasnyálmirigyet.
  3. Csökkentse az alkohol bevitelt! Az alkohol kis mértékben még hasznos lehet, de nagyobb mennyiségben fokozza a csontvesztést és a csontritkulás kockázatát is megnöveli. A feleslegesen bevitt kalóriák miatt súlygyarapodást is okozhat, így naponta mindössze egy adag alkoholt igyon, így csökkentheti az alkohol okozta problémákat.
  4. Szedjen táplálék kiegészítőket! Ahogy öregszünk, úgy változik szervezetünk tápanyagigénye. A kalcium mellett a D vitamin és a K vitamin is nagyon fontos tápanyag, hiszen alapvető a csontok egészségének megőrzéséhez.
  5. Mozogjon rendszeresen! Mindenkinek ajánlott a rendszeres testmozgás, de a menopauzába lépő nőknek különösen ajánlatos a hét öt napján 30-50 percet mozogni. Az aerobic edzés segít a fogyásban, csökkenti a mellrák, a cukorbetegség, a magas vérnyomás kialakulásának kockázatát és még a hangulatot is fokozza. Hetente legalább 150 perc mérsékelt aerobik tevékenységre van szükség  az egészség megőrzése érdekében. A súlyzós edzés a csontritkulás és az izomvesztés ellen hatásos. A jóga és a pilates edzések pedig az öregedési folyamatokat képesek lelassítani. Az AVIVA tornával csökkenthetők a menopauza kellemetlen tünetei.
  6. Tegyen a stressz ellen! Sétáljon, meditáljon, jógázzon, hallgasson zenét vagy beszélgessen a barátaival. A stressz megnehezíti a fogyást, ha valaki emellett még a változókorba is belépett, akkor szinte lehetetlen a súlyfölöslegtől megszabadulni. A stresszhormon – azaz a kortizol – szintjének megemelkedése ugyanis megnöveli az étvágyat, és ilyenkor nem az egészséges ételek mellett tesszük le a voksunkat.
  7. Szokjon le a dohányzásról! A dohányzás egy nagyon káros szenvedély, és még a csontritkulás kockázatát is növeli. Sok nő azért nem akar leszokni a cigarettáról, mert félnek az elhízástól. Amennyiben cigarettázás helyett nem kezd el nassolni, biztos lehet benne, hogy egy kilogrammot sem fog hízni és hamarosan megtapasztalja a leszokás pozitív hatásait.
  8. Változtasson életmódot! Mindenképpen változtasson életmódot és erről beszéljen a barátaival, a szeretteivel, hogy támogassák az életmódváltással kapcsolatos erőfeszítéseit. A legjobb az lenne, ha hozzátartozóival, néhány barátjával közösen kezdenének életmódváltásba, hiszen így sokkal egyszerűbb és könnyebb is megvalósítani a célokat.

Biorezonanciás felméréssel megállapítható, hogy milyen vitaminok és ásványi anyagok bevitelére van szüksége, valamint információt kaphatunk a hormonrendszer állapotáról.

időpontkérés

  • Itt röviden leírhatod, miben tudok Neked segíteni!

 

forrás: https://gyogyszernelkul.com/a-menopauza-egyik-mumusa-sulygyarapodas/

Fenyvesine Simon Klara

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük